Fillimi | Video | Shqipëria e Maqedonisë / video

Shqipëria e Maqedonisë / video

Madhësia: Decrease font Enlarge font

 Në emisionin "Shqip", në Shkup, live nga Çarshia e Vjetër e kryeqytetit të Maqedonisë. Mysafire: Kim Mehmeti,Fejzi Hajdari,Ramadan Ramadani,Salajdin Salihu dhe Ymer Ismaili.Rrëfejnë për Shqipërinë e Maqedonisë. Në "Shqip" me Rudina Xhungën në "Top Channel".

 

Komente (4 dërguar):

Ardit Breca më 14 October, 2009 06:59:35
avatar
Kam lindur dhe jam rritur ne Fier,prejardhen e kam nga Kosova,mirepo gjyshi im ka lindur ne Likove.Ndihem shum i gezuar qe me ne fund arritem te shohim nje debat te ketij lloji!Pergezoj te gjith te ftuarit aty,ne vacanti Z.Mehmeti me ne fund zeri i shqiptareve te maqedonis erdhi ne Shiperi!Kam pershtypjen mos qofsha i gabuar se vullneti i shumices se shqiptareve eshte bashkimi i trojeve tona me ndryshim te kufive aktual!Perse keni frik ta permendni?!Mos valle jemi komb i trembur?!Keshtu ndodh ne c'do debat sidomos ne Shiperi,une i percjell dhe debatet ne RTK dhe 21 keshtu ndodh gjithmone!E trishtushme por e vertete!Ju pershendes tung!
abil më 17 October, 2009 09:58:43
avatar
ardit te pershendes nha likova jam me vjen mire qe ti je ne fier po je i mir se ardhur ne likov se ktu ka shiptar ku ka lind gjish yt
Adam më 25 June, 2010 06:15:13
avatar
Me vjen shum keq qe ju kemi lene mbas dore, shum keq ndihemi kur e ndegjoj ket show.

Kosova ka nevoj per ndryshume rrenjsore per te pas benefite edhe per qytetaret e shqiptare te Maqedonis :(
Marius më 21 March, 2011 08:27:28
avatar
Intervista shume interesante dhe e nevojshme per te gjith ne Shqipetaret, i admiroj Shqipetaret e Maqedonise dhe shoh se kane nje botkuptim dhe intelekt me te mire se "elita ketu ne Shqiperi", por nje gje e kam se Rudina Xhunga eshte nje gazetare aspak profesionale dhe shume e ceket, dhe menyra e qe drejton emisionin eshte per te ardhur keq, sidomos ne nje teme kaq delikate per te gjith ne Shqipetaret, eshte qa injorante sa thote " do tju bej nje pyetje qe mbase nuk ka kuptim???? " vertet per te ardhur keq.
Por bravo i qofte Shqipetarve te maqedonise.

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tag
Ska asnjë tag
Votoni këtë tekst
5.00
Tjera nga Video
Previous
image
Kim Mehmeti në 'Ora Kulturë' (VIDEO)
Kim Mehmeti i ftuar në emisionin "Ora Kulturë", që udhëhiqet nga Armando Bora, ku kryesisht flitet për letërsinë e Mehmetit... ...
image
Intervista e dhënë nga Kim Mehmetit për emisionin "Rubikon" në KTV - VIDEO
Kim Mehmeti në emisionin "Rubikon" të drejtuar nga Adriatik Kelmendi që transmetohet në  "KTV" i shpalosi mendimet e tij idhur me incidentet e fundit në ...
image
Kim Mehmeti në “Top Story”në Top Channel, krimet e luftës në Kosovë (VIDEO)
Kim Mehmeti,Xhavit Haliti,Shpetim Idrizi dhe Astrit Gashi flasin në emisionin Top Story në Top Channel. Kosova është shndërruar prej disa javësh në një lajm kryesor ...
image
"Logos" sjell 55 më të mirat e fjalës së shkruar(VIDEO)
Publicisti Kim Mehmeti shprehu shqetësimin për mos prezencën e asnjë politikani shqiptar. Ai nënvizoi se asnjë nga 55 titujt e botuar së fundi nga shtëpia ...
image
Emisioni Shqip në Top Channel:Ballkani përplasje e re
A është ky Ballkani ku duam të jetojmë? Kësaj pyetje u përpoqën t’i përgjigjeshin në emisionin e gazetares Rudina Xhunga, “Shqip”, një panel ku bënte ...
image
Vizion Plus:Kim Mehmeti për regjitrimin e dështuar në Maqedoni
Regjistrimi i popullsisë ne Maqedoni dështoi për shkak te politikes nacionaliste qe prodhon kryeministri Gruevski, ne dem te shqiptareve. Analistet vendas mendojnë se megjithe pozitat ...
image
Ka nevojë për mendësi të re politike, jo per ligj të ri për regjistrimin e popullsisë
Parlamenti i Maqedonisë votoi ligjin për ndërprerjen e vlefshmërisë së Ligjit për regjistrimin e popullsisë. Analistët thonë se regjistrimi dështoi për shkak të politikës nacionaliste maqedonase e cila ka për qëllim uljen e numrit të shqiptarëve, pasi përveç si operacion statistikor, regjistrimi në Maqedoni ka rëndësi të madhe politike. ...
image
Kim Mehmeti: Aleanca Kuq e zi,Prizren
Emisioni Shqip i drejtuar nga Rudina Xhunga ne Top Channel. Tema:Aleanca Kuq e zi,Prizren, Mysafir:Kim Mehmeti,Kreshkin Spahiu,Lorik Cana,Ekrem Kryeziu,Bedri Abdullahu,Gerti Peshkopia      ...
image
Me Kim Mehmetin në ZonaB Klan Kosova
Me Kim Mehmetin në ZonaB Klan Kosova. Në emisionin ZonaB të drejtuar nga Baton Haxhiu. Tema: Zgjedhjet parlamentare ne Maqedoni 2011.  ...
image
Kim Mehmeti: Zgjedhjet Shqiptare, debat në emisionin Shqip
Në emisionin Shqip të drejtuar nga Rudina Xhunga në Top Channel.Tema:Zgjedhjet në hapësirat ShqiptareMysafire:Kim Mehmeti,Daut Gumeni,Adem Demaçi    Ndiqni videon këtu   ...
image
Zgjedhjet në Maqedoni, cfarë përfitojnë shqiptarët?
  Po cfarë pritet të përfitojnë më shumë shqiptarët nga këto zgjedhje të parakohëshme në Maqedoni? Sipas analistëve nëse partite politike maqedonase nuk do të fitonin shumicën ...
image
Shqiptarët nuk e duan Gruevskin
  Sipas një anketimi të realizuar nga Instituti Liberta në Shkup rezulton sa 87 % e shqiptarëve janë të pakënaqur me kryeministrin aktual Nikolla Gruevski dhe ...
image
Kim Mehmeti: Maqedonia nuk mund të qëndroj në "këmbë" (VIDEO)
Qeveria s’heq dorë nga ndërtimi i kishës në Kalanë e Shkupit. Ky objekt mbetet ndër prioritetet e qeverisë në vitin 2011.Në tenderin e hapur për ...
Next