Fillimi | Libra Falas | Ju dhurojm Libra falas online në pfd format

Ju dhurojm Libra falas online në pfd format

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Libra Falas online nga Kim Mehmeti.Librat mund ti zbritni,shkarkoni ketu ne web faqen www.kmehmeti.com ne pdf format.

Nga na çoi kali i bardhë i llafazanisë partiake:

        

-         Kush i pari i përuroi tregjet ku do shiteshin kurvat partiake;

       

-         Parti që kanë popullin e vet, apo popull që ka parti.

       

Këto janë disa nga pyetjet, përgjigjet e të cilave do i gjeni në esenë politike “Prej kalit të bardhë deri te rrugaçëria partiake” të romancierit, eseistit dhe publicistit tonë të njohur Kim Mehmetit, a të cilin libër së shpejti, SHB “Logos – A” dhe e përditshmja  “Lajm” do tua dhurojë.Kliko mbi ballin për ta shkarkuar.

 

 

 

 

 

 

 

 

-        

 

Kali_i_bardhe_w_963101961.jpgKliko mbi ballin për ta shkarkuar

 

 

 

 

 

 

Në këtë prozë eseistike të shkrimtarit tonë Kim Mehmeti do mund të lexoni diçka më shumë se sa jetëshkrimin për Ali Aliun. Ky libër është edhe rrëfim për fatin jetësorë të një gjenerate që mbrojti bërthamën atdhetare te shqiptarët që jetonin në ish Jugosllavi. Në këtë prozë të Mehmetit ndërthuren ngjarje që zbërthejnë kohën dhe rrethanat në të cilat veproi atdhetari dhe studiuesi letrar Ali Aliu. Ky libër i mundëson lexuesve të ecin gjurmëve të kohës që nga vitet e pasluftës e deri te ato të sotmet. Në këtë libër do gjeni atë që nuk e keni ditur për Ali Aliun, për njeriun që në heshtje kontribuonte për të ardhmen e popullit të vetë. Dhe së fundi në këtë libër do lexoni atë që do u ndihmojë më lehtë ta kuptoni të sotmen e shqiptarëve të Maqedonisë.

 

 

 

kopertina_Kim_Mehmeti_744708166.jpg  Kliko mbi ballin për ta   shkarkuar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kim_Mehmeti_Vitet_e_urithit_706673434.jpgKliko mbi ballin për ta shkarkuar

Komente (52 dërguar):

kastriot më 29 January, 2009 05:39:35
avatar
Faliminderit qe na keni ofruar mundesin per te marr librat tuaj,, suksese
dielli më 02 March, 2009 06:10:17
avatar
dua të të falenderoj per kete dhurim te librite falas, kjo eshte nje e mire e shumefishte dhe i ngjet shume karaterit tuaj faleminderi shume me respekte dielli
ulkosal më 02 March, 2009 10:26:09
avatar
eshte respekt i vecante te kem ne dore ne keto kohe pa kohe, shkrimet e njeriut qe diti te shfrytezoi kohen dhe vendin, per te bere epoke.
jete te gjate e pune te paqte!
Prizren / Kosovë më 05 March, 2009 12:59:12
avatar
Për këtë njëri kam një rrespekt të madh dhe çmoj lartë punën që është duke bërë, kuptohet në letrat shqipe për të cilat do të mbahet në mend por edhe për analizat prej një analisti në "top-listën" e profesionit të vet. Uroj ta kemi gjatë!
Visar Ajdini më 11 March, 2009 04:32:29
avatar
Flm dhe Respekt!!!
avdiu më 26 March, 2009 07:06:40
avatar
Falemenderit shume qe na mundesove per leximin e ketyre librave mjaft te bukura ju pershendet mesimdhenesi i matematikes avdi-tafilaj.tk
Haki Fazliu më 08 April, 2009 01:07:54
avatar
Falemnderit,është mundësi e rrallë.
Qofsh burim i përhershëm.
Kamberi më 09 April, 2009 11:17:44
avatar
Faleminderit,i njohe dhe i cmoj veprat e z.Kim Mehmetit i deshiroj pune,shendet dhe jet te lumtur...
tung tung
Demini më 16 April, 2009 11:48:13
avatar
Te pergezoj Kim,
Uroj qe sukseset Tuaja te rrjedhen si lumi...
Kisha dashte te hapni nje rubrike te vecante per sejcilen veper te postuar ne internet, po jo vetem per ato, te kene mundesi lexuesit te shprehen per sejcilen nga ato, kuptohet Ata qe duan te japin komente, sygjerime, kritike apo ndonje mendim te vetin personal, gjithmine me temat e shtjelluara ne veprimtarine Tuaj. Keshtu do keni mundesi te verifikoni se sa Populli jone lexon, bile edhe literatur falas qe i ofrohet, po pse jo, te merrni ndonje ide apo sygjerim qe do ta rrite kualitetin dhe vleren e vepres tuaj.

Te pershendes Kim dhe te deshiroj shendet dhe elan per pune.

DEMINI
Nderim më 23 April, 2009 09:33:41
avatar
Përshëndetje shume te larta, nga Nderimi, një qytetar i Prishtinës. Ju ndihmoft Universi me pararregullimin edhe më të mirë të këtij Websajti....
avdi më 27 April, 2009 06:49:20
avatar
Pershendetje nga www.avdi-tafilaj.tk
Fridrik më 30 April, 2009 07:32:41
avatar
Kim Mehmeti,veprat e tij dhe brezi i ri ne teresi do ta kthej letersin ne sherbim te jetes se njeriut. Ata do t'i japin nje dimenion te zi letersise.
Me respekt Fridriku!
Albert më 17 May, 2009 09:46:04
avatar
Kim Mehmeti vetem vazhdo qe me driten e trurit ta zdritesh edhe dijen tonë,veprat tuaja janë te mirë se ardhura dhe të mirë pritura nga lexuesit,cdo të mirë...
fitim më 27 May, 2009 12:56:36
avatar
e cmoj shum kete akt qe na keni bere te mundur ti lexojme veprat e cmuara tuajat
respekt
Mensi më 24 June, 2009 04:31:29
avatar
Dikush kishte thene: "It's nice to be impotant but, it's more important to be nice"

I nderuari analist i'u falenderoj shume per ofrimin e kesaj mundesie per leximin e librave tuaj.
Le te shpresojme se kjo iniciative do ti kontribuoj rritjes se "dashurise" per librin tek ne shqipetaret.
Bekimi nga Presheva më 01 July, 2009 11:55:10
avatar
Ju pershendes z. Kim, me endje lexoj shkrimet e juaja, si dhe keto libra (vepra) tuajat. Poashtu ju them se jeni mjaft qarte ne shprehjet e mendimeve te juaja gjate debateve kur merrni pjese ne TV, ju uroj shendet dhe pune te mbare dhe uroj qe te keni me teper inspirime dhe vullnet per qit ne drite edhe vepra tjera. Vecanerisht ju pergezoj per mundesine qe po na jepni te shkarkojme veprat e juaja, edhe te kisha lutur sugjeroj edhe kolegeve tuaj, njerezve te letrave shqipe, qe te na mundesojne ti marrim (sharkojme) edhe veprat e tyre, sepse ne kete kohe te pakohe qe po jetojme se bashku, ne kete krize te madhe finaciare shume e veshtire eshte qe te kemi mundesine te ndajme para per ndonje liber qe ti pasurojme bibliotekat tona personale. Ju pershendes dhe ju deshiroj te gjitha te mirat,mos e ndalni Penen se shkruari.
Granit më 08 July, 2009 11:26:31
avatar
Shume po me pelqen Flm Zotri Kim Mehmeti na ke ofruar nje mundesi per te qen me afer shkirmeve te juaja ju pershendes ...!
PELLUMB më 09 July, 2009 12:11:23
avatar
TE JAPESH FALAS KONTRIBUTIN,DIJEN, DJERSEN,PERPJEKJET DHE MUNDIN TEND PWR NE QE I MARRIN JU FALENDEROJME NDERSA VETE jU BEHENI ME TE RESPEKTUAR E ME TE NDRICUAR NE KETE BOTE.
Driton më 27 July, 2009 12:49:30
avatar
Pershendetje !

Respekte te vecanta i nderuar !
Kris më 02 August, 2009 02:26:36
avatar
I nderuar se po me jep munsi me lexu shqip pa pagu,
nderim pollozhani më 29 August, 2009 12:54:54
avatar
ju faleminderoj perzemersisht qe na jepni mundesin te shfletojme vlera ju prifte e mbara zoteri kim
sabaudin Kurti më 01 September, 2009 03:44:26
avatar
Njeri qe e meriton ket emer te lart Shqiptar i vertet qe te dhuron shprese dhe optimizem intelektual qe i sherben njerzimit .Urimet me te mira nga Filadelfija e Sh.B.a
valmiri më 16 September, 2009 07:41:38
avatar
une jom valmir sadiku ju pershendes si po kaloni faleminderit per ket librin te qithve ja msn
oki vali-123@hotmail.com
fuat më 30 September, 2009 03:25:34
avatar
Falemnderit, Zotri KIM MEHMETI per mundesine qe an keni jep mi mar librat e juaja, dhe dua te them se me te vertete jeni nje njeri me vizion per te ardhmen e shqiptareve kudo qe jane.
Bekimi më 01 October, 2009 09:58:42
avatar
I nderuari zt.Mehmeti
Ka kohe qe te percjell, degjoj, dhe lexoj ty. Je nje psikolog i gjothe shpirterave shqiptar.. Une personalisht kam filluar te perbledh nje liber me thenjet tuaja. Te pershendes dhe pergezoj per punen qe bene.
feti më 08 October, 2009 08:22:52
avatar
Shume te adhuroj mendimet dhe thurjen filozofike te tyre por ama je i vetem ne qiell te hapur. me cucullovskin i cili 6 vjet mi humbi per magistrim prse si thae se Goceja eshte poashtu terorist per turqit si Ali Ahmeti per maqedonasit. pyetja e tij : zoshto ialbanskite intelektualci ne gi osuduvaat teroristickite akcii vo Makedonija Ju i nderuar Kim Mehmeti nuk i that se e verteta nuk pluhuroset me ne uj por ne tavan e ky eshtesimboli i levizjes shqiptare per clirim te ndjenjave te ndrydhura shekullore. kete e dini dhe ju vete por ju keni subkoshience aktive e kjo do t;ju haje jeten e veprimtarise kritike per nje popull "te ndaluar"- Fetiu
timi më 11 October, 2009 11:33:27
avatar
pershendetje, nje mundesi e vecante per ata qe duan te lexojne dhe te njohin me per se afermi te nderuarun Kim Mehmeti.Ju pergezoj dhe zoti ju dhashte shendet qe te publikoni dhe me teper ksi botimesh.me respekt nga Gostivari.
burhan k. më 18 October, 2009 12:04:51
avatar
ju faliminderit,Zoti ju bekovte!!!-Ju jeni leopardi i dyte i gjuhes shqipe.-Duhet te mereni edhe me politik dhe tu tregojsh politikaneve tane se si duhet bere politik ne kete shtet!!!-Pershendetje te perzemrta!!!
X,pérsoni,granit né fortuna. më 03 November, 2009 11:15:05
avatar
Kudo qé has Kimin,mundohém té gjejé kohé pér té léxuar véprimtariné e tijé.Mé frymézon té shkruarit e tijé.Por e kam njé déshiré té vétmén, qé té jété édhé mé i fuqishém qé mé shkrimét e tija ti pérmbysé SHERBETORET E OBORRIT MBRETEROR.
hasije më 17 November, 2009 12:19:11
avatar
Falimenderit per dhuraten. A ka dicka me te mire se nje dhurat - liber?!
Nik më 02 January, 2010 09:55:08
avatar
Pershendetje zoti Kim ,kam lexuar disa shkrime tuajat neper gazeta shqiptare dhe mendoj se keni nje karakteristike dhe origjinalitet ne menyren e prekjes dhe zhvillimit te temave per te cilat shkruani.Falemnderit per keto dhurata per te cilat me siguri ju keni harxhuar shume per t'i shkruajtur ,urime per punen tuaj dhe me kete rast Gezuar Vitin e Ri 2010!!
vetim më 16 January, 2010 06:26:58
avatar
Falimenderit per dhuraten. A ka dicka me te mire se nje dhurat sic kjo > liber?
bashkim ajdari më 17 January, 2010 10:41:25
avatar
Ësht për tu vlersuar gjith ky mund i një individi ndër gjith kët popull,por ta dini se se si individ aq mund të arihet
arta cakaj më 25 January, 2010 06:18:37
avatar
jam e mahnitur nga veprat tuaja
Besnik Toshi më 27 January, 2010 03:24:13
avatar
Kim Mehmeti eshte nje nder ikonat e letersise SHqipetare dhe me bindjen me te madhe e them se eshte nje Poet Mit per ditet e sotme
avdi më 14 February, 2010 09:23:06
avatar
Vertet jan te pakt ata njerz si ju qe dhurojn libra aq te mira falas per lexim jeni per qdo lavdat,Ne kosove librat jane me shume te burgosura se autoret tane deshirojn te pasurohen ekonomikisht me libra qe shkruajn e jo populli te pasurohet shpirtnisht nga librat e tyre...
uck_drita_jone më 25 February, 2010 02:13:54
avatar
je me i miri
te uroj cdo te mire ne jete
le te jete rruga jote ne jete plote suksese
usam më 21 April, 2010 11:21:50
avatar
je legjend fare!!!
avni më 25 April, 2010 09:46:48
avatar
Falaminderit per kete dhurat te cmuar nga ana juaj Kim ju pershendes nga Afganistani i larget(perkosisht)
Ruhi Bakiu më 01 June, 2010 03:19:51
avatar
I nderuari Kim, edhe pse ndër ne, kohët e fundit lexohet shumë pak, megjithatë, mundësinë që u'a jep lexuesve për t'u nxitur që të lexojnë, unë e pranova me shumë dashamirësi. Ne, të gjithë dëshirojmë të jemi të mirë duke lavdëruar të tjerët, por Ju jeni i mirë edhe kur i ,,shani" ato. Qëllimi për të cilin i ,,shani" njerëzit të cilët meritojnë të shahen, sikur duket e madhëron portretin tënd publik dhe i jep forcë dhe shtysë gjithë shoqërisë.
Të Fala të përzemërta.
adnan-kumanova më 17 June, 2010 09:47:39
avatar
Kim FLM PER LIBRAT PO SHKRUAJ ME SHKRONJA TE MEDHA SE MET VERTET JE EDHE SHUME I MADH DUKE MARR PARASYSH DISA QE UDHEHEQIN DHE DISA QE JAN TE VETEQUAJTUR ANALIST FLM PER LIBRAT ME SHUME GEZIM I PRANOVA FLM KIM TE PERSHENDES
Nehat Hyseni më 17 June, 2010 04:26:22
avatar
Kim Mehmeti, sipas mendimit tim, është komentuesi i parë (i mirëfilltë) shqipëtar i ngjarjeve dhe ecurive politike në Maqedoni në përgjithësi, e sidomos të spektrit politik shqipatr, në vecanti. Performansa në pushtet e shqiptarëve të Maqedonisë nuk është përshkruar dhe analizuar më mirë se Kimi. Dhe me plotë gojën mund të them: bravo maestro.Qasja e Tij në analizën e politikëbërjes shqiptare kapë nivelet më të sofistikuara të njohjes së shpirtit, moralit dhe të etikës së shqiptarëve dhe të performansës së tyre në pushtet,por edhe e të qenit në opozitë.Askush deri më sot këtë nukl e ka bërë në nivelin e Kimit. Me plotë drejtë mund të them se një Kim (pra analist) nuk e ka as Kosova e as Shqipëria.Fakti që ai është nga Maqedonia,ku nuk kemi pasur ndonjë poltikan për të qenë as në kohën e komunizmit e (dorën në zemër) as pas tij, e bënë edhe më të madh Kimin dhe artikujt,analizat e debatet ku ai merr pjesë. Natyrisht se,ndoshta, edhe Kimi në politikë nuk do të arrinte shumë në rethanat reale në Maqedoni, megjithatë analizat e tij poltike nuk mund t'i hedh askush poshtë.Dhe jo vetëm kaq, ato mund t'i kuptojnë të gjithë, pa marrë parasysh nivelin arsimor dhe orientimin ideologjik.
Me respekt,
Mr. Nehat Hyseni
Preshevë,rr.Rinisë 45
e-mail:nehathyseni@gmail.com
Fitim Bajrami më 24 July, 2010 02:46:51
avatar
Pershendetje Zoteri KIM MEHMETI. kam nderin qe te ju le nje koment duke ju pershendetur nga thellesia e zemres, paç nje jete te gjate dhe gjitha te mirat ne jete. Cmoj shume diturine tuaj, cdo fjale ka nje yll mbrapa, cdo fjale ka shum kuptime, cdo fjale e juaja per ANTISHQIPTARIZMIN eshte nje THIKE NE ZEMER. KOMPLIMENTE vetem vazhdoni nga Fitim Bajrami Tetove
sami më 25 August, 2010 10:54:19
avatar
Pershendetje si dhe shum rrespekt i nderuar je i pa zavendsushum .
Thon ska dhurat ma te madhge se kur i japim uj njerit
te etur
sa i perket librit ne shqiptaret kemi shum etje te madhe sa lumej te ter nuk na e shuajn etjen tung klm gjitha te mirat ..............
islam shaqiri më 28 August, 2010 11:04:30
avatar
rrespekte per z.KIM MEHMETI...edhe se jam interesu per biografin e tij kam degju komente prej me te ndryshmeve une personalisht mendoj se per momentin Z.KIM edhe Z.KOCO DANAJ jan ata qe meren me problemet dhe jeten e perditshme te popullit ton dhe dhasht zoti me shum burra si keta qe ta luftojm padrejtesin qe behet ndaj shqiptareve,, me shum rrespekt ISLAM SHAQIRI
Ramiz më 14 September, 2010 08:54:31
avatar
Ju falimenderit shume i nderuar z.Kim Mehmeti qe na keni ofruar librat e juaj ne format pdf. Shpresoj se shqiptaret do te vetedijesohen dhe do te lexojne.
Shpresa vdes e fundit
refik më 27 September, 2010 02:07:18
avatar
Pershendetje dhe urime nag diaspora shqipëtare.Zoti të shpërbleftë që i ke afruar në këtë menyrë.Me duhen edhe ca poezi nga ju nëse keni,mindësi Faleminderit për mirëkuptimin
sula më 02 December, 2010 12:49:22
avatar
Vetem shendet e shume suksese.
më 05 December, 2010 12:21:57
avatar
Faleminderit
trauringe më 10 January, 2011 03:57:50
avatar
Shum faliminderit per kete mundsi
bujar jashari më 17 February, 2011 04:57:36
avatar
kim mehmeti ju faliminderojm ta bejsh nji partij un i pari do te votoja per ju.
ju deshiroj suksese dhe nji jet te gjat ..
Espresso Cappuccino më 24 February, 2011 08:56:51
avatar
Falaminderit per kete dhurat te cmuar nga ana juaj Kim ju pershendes nga Afganistani i larget(perkosisht)

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tag
Ska asnjë tag
Votoni këtë tekst
4.05
Tjera nga Libra Falas
Previous
image
Ju dhurojm Libra falas online në pfd format
Libra Falas online nga Kim Mehmeti.Librat mund ti zbritni,shkarkoni ketu ne web faqen www.kmehmeti.com ne pdf format....
Next