Kim Mehmeti
Fillimi | Media-Lajme

Media-Lajme

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 21 - 30
image

Kim Mehmeti: Është çasti për një rri-rreshtim politik mes shqiptarëve

Analsiti Kim Mehmeti i ftuar në televizionin loakal në Tetovë "Art", foli mbi çështjet e fundit që tangojnë Maqedoninë. Për ndihmesën që na japin Shqipëria
me teper
image

Kim Mehmeti: Nuk zhvillohet Pranvera Arabe, por Pranvera e Rinisë Shqiptare në Shkup (VIDEO)

  Kim Mehmeti në një intervistë për Klan Kosovën në emsionin "Info magazinë", ka folur për çështjet që po tangojnë Maqedoninë kohëve të fundit. Ai më
me teper
image

Rruga e Bashkimit

Të premten, më 18 maj pas Tiranës dhe Prishtinës, një tjetër kryeqendër shqiptare nderoi themeluesin e Top Medias, Dritan Hoxha. Një rrugë në qytetin e
me teper
image

Nëse vonohen ekspertët ndërkombëtarë zvogëlohen gjasat për gjykim korrekt

Analistët vlerësojnë se në këtë shtet ku mosbesimi , të cilin e krijojnë vetë institucionet shtetërore është shumë i madh do të ishte mirë që
me teper
image

Kim Mehmeti: Shqiptarët nuk vrasin fëmijë

Nuk duhet harruar se Maqedonia është “Kazablanka” e Ballkanit njësoj siç nuk duhet harruar se në këtë shtet shumëçka dëshmon se vendi është në duart
me teper
image

Kim Mehmeti: Maqedonia duhet të shapllet shtet dyetnik

  Kohëve të fundit Maqedonia po kalon një fazë me përplasje të shumta ndëretnike ndërmjet maqedonasve dhe shqiptarëve, gjë që vetëm dëshmoi se Maqedonia është ende
me teper
image

Vasko Eftov: A u frikësuan nga deklaratat e Kim Mehmetit?!

  Tashmë rrjeti social Facebook shfrytëzohet edhe për të njoftuar miqtë për më të rejat e fundit. Kësaj radhe, autori i emisionit “Vo Centar”, Vasko Eftov,
me teper
image

Kim Mehmeti: Vrasjet haraç i politikës inferiore

Publicisti Kim Mehmeti, në edicionin e lajmeve në Radio Televizionin e Kosovës, u shpreh për protestat që u mbajtën në Gostivar lidhur me vrasjen e
me teper
image

Kim Mehmeti: Gruevski me BDI-në dëshirojnë t’i vënë nën kontroll edhe korrespondentët shqiptar

 Propozim-ligj për futje, shpërndarje dhe përhapje të shtypit të huaj, filmit të huaj dhe për veprimtarinë e huaj informative në Republikën e Maqedonisë" ka nxitur
me teper
image

Mehmeti: Antishqiptarizmi përkrahet institucionalisht

"Kryqin e madh mbi Vodno nuk e ndërtuan tifozët e ekipeve sportive Maqedonase, kishën në Kalanë e Shkupit nuk filluan ta ndërtojnë tifozët Maqedonas, projektin "Shkupi 2014" nuk e projektuan ata me prirje fashiste Maqedonase, Enciklopedinë fyese ndaj Shqiptarëve nuk e botuan tifozët e hendbollit Maqedonas, librat shkollor ku fyen Shqiptarët nuk i kanë përpiluar nacionalistët e rinj shqiptarë...gjtiha këto i bëri qeveria Maqedonase ku marrin pjesë edhe pushtetarë Shqiptarë" kështu deklaroi Kim Mehmeti në tribunën e organizuar nga QMBI.
me teper
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 21 - 30