Kim Mehmeti
Fillimi | Media-Lajme

Media-Lajme

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 31 - 40
image

“Shkupi” mbërrini në Shkodër

“Shqiptarët po si bashkuan kokat, nuk munden t’i bashkojnë as tokat”” -Kim Mehmeti
me teper
image

Presheva u bë bashkë me “Shkupi”-n

Karvani promovues vazhdoi në Kosovën Lindore
me teper
image

Manastiri mirëpriti “Shkupi”-n

Karvani i gazetës “Lajm” dhe shtëpisë botuese “Logos” për promovimin e monografisë “Shkupi” dhe romanit “Lypsiqarët e Shkupit” të autorit Kim Mehmeti, të mërkurën është
me teper
image

BDI nuk është e aftë të ballafaqohet me politikën e Gruevsk

  Analisti Kim Mehmeti, vlerëson se ngecja e Maqedonisë në proceset integruese më së shumti dëmton interesat e qytetarëve shqiptarë, të cilët gjithmonë në përqindje të
me teper
image

Qindra kumanovarë në promovimin e librave të Kim Mehmetit

Eseja historike “Shkupi” dhe romani “Lypsiqarët e Shkupit” janë dy veprat e fundit të shkrimtarit dhe publicistit të njohur Kim Mehmeti, të cilat u promovuan
me teper
image

Shkupi i dashur i Kim Mehmetit

Shkruan : XHEVAT LLOSHI   Kim Mehmeti është shkrimtar, publicist dhe përkthyes jo i shqiptarëve të Maqedonisë, sepse ai është autor i gjithë shqiptarëve në trojet e
me teper
image

Shovinizmi maqedonas rrezik për Ballkanin

  Nga ana e tij, publicisti shqiptaro, Kim Mehmeti, foli për “një fytyrë të pagrimuar të Europës në Ballkan”. Sipas tij në rajon gjithçka vjen në
me teper
image

Shqiptarët të bojkotojnë maqedonishten për të respektuar shqipen

Shqiptarët e Maqedonisë duhet të bojkotojnë maqedonishten, njëjtë si kosovarët serbishten pas ofensivave serbe të viteve të 80-ta. Meqë shqiptarët përbëjnë 30-të për qind të
me teper
image

Alternativa e tretë më se e nevojshme

Maqedonia e ka më se të nevojshme një alternativë të tretë, siç është “Vetëvendosja” në Kosovë, apo “Aleanca Kuq e Zi” në Shqipëri.  Pa një
me teper
image

Duan të shpëtojnë veten, e jo popullin

Edhe kësaj radhe partia shqiptare nuk arriti që ta kushtëzonte partnerin maqedonas për të fituar pozita më të forta në Qeverinë e re. Analistët vlerësojnë
me teper
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 31 - 40