Kim Mehmeti
Fillimi | Media-Lajme

Media-Lajme

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 41 - 50
image

Pafuqia e Ahmetit doli në shesh

  Pas publikimit të dokumentit të Wikileaksit ku kreu integrist Ahmeti i ishte ankuar ambasadorit Riker mbi relacionet me partnerin maqedonas, analistët shqiptar kanë vlerësuar se
me teper
image

Pse po përzihesh?!

Presidentja Atifete Jahjaga - me ose pa qëllim - është përzier në zgjedhjet parlamentare të Maqedonisë, kur të premten takoi në një ambient joformal të
me teper
image

Një vjet pa Harun Aliun (Komandant Kushtrimin)

Në pranin e qindra qytetarëve, shokëve, intelektualve dhe në prani të familjarëve të dëshmorit të kombit Harun Aliut-Komandat Kushtrimit në teatrin shqiptarë në Shkup u
me teper
image

VMRO lavdërohet me shqiptarët e vrarë

VMRO - DPMNE lavdërohet para opinionit me aksionet e ndërmarra për vrasjen  dhe burgosjen e shqiptarëve. Në raportin e kësaj partie se çfarë kanë bërë
me teper
image

Partitë shqiptare duan më shumë pëlqimin e palës maqedonase

Analistët shqiptarë vlerësojnë se partitë politike shqiptare edhe pse më së shumti kërkojnë dhe u nevojitet vota e popullit shqiptar, por për ata prapë më
me teper
image

Kim Mehmeti në A1: Vota për BDI-në, shkon në favor të VMRO-së

DEBAT Biljana Sekulovska A1: 26.04.2011 lajmet e ora 19.00h Mysafirë: KIM MEHMETI analist politik, Izet Mexhiti BDI dhe Flora Kadriu DR A1: Kjo është kohë e incidenteve
me teper
image

Përtej anketave

Kim Mehmeti M’u dha rasti të merrja pjesë në prezantimin e një ankete të bërë mes shqiptarëve të Maqedonisë. E sa u përket anketave, e vërteta
me teper
image

Legjitimitet i ndërlikuar

Analistët janë të ndarë rreth vendimit se kush është legjitim për të hyrë në Qeveri, partia shqiptare që ka fituar më shumë mandate, apo partitë
me teper
image

Shqiptarët të pakënaqur nga Marrëveshja e Ohrit

Rreth 80 për qind e të anketuarve shqiptarë nuk janë të kënaqur nga zbatimi i Marrëveshjes së Ohrit. Këto rezultate i tregon hulumtimi i opinionit
me teper
image

Shqiptarët duan marrëveshje të re

Anketa gjithashtu tregon se kur bëhet fjalë për liderët partiak shqiptar, 56.3 për qind mendojnë se nuk ia kanë dalë t’i bëjnë ballë politikës nacionaliste
me teper
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 41 - 50