Kim Mehmeti
Fillimi | Media-Lajme

Media-Lajme

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 51 - 60
image

Edhe intelektualët të zhgënjyer nga Marrëveshja e Ohrit

Përveç në qarqe politike edhe në mesin e intelektualëve janë shtuar dilemat nëse Marrëveshja e Ohrit që ndërpreu konfliktin shqiptaro maqedonas në vitin 2001,  mund
me teper
image

Analistët: Në Maqedoni ska vullnet politik për zbatimin e plotë të M.O. (VIDEO)

  Maqedonia duke mos ecur drejt NATO-s dhe Bashkimit Evropian, po shënon regres. Arsyet më të mëdha për këtë janë politika populiste, përqendrimi në ngritjen e
me teper
image

Ballkani s’ka shtete demokratike, Maqedonia një prej tyre

Maqedonia ka shumë probleme. Ato nuk janë vetëm sociale, por shumë prej tyre janë politike. Njëra nga to është edhe mos zbatimi i Marrëveshjes Kornizë
me teper
image

Mehmeti: M.O. është definitivisht dokument që nuk ekziston (VIDEO)

Marrëveshja e Ohrit ka vdekur. Ka ardhur koha që shqiptarët dhe maqedonasit të bëjnë një Marrëveshje të re, ndërsa Maqedonia të bëhet shtet i dyetnik.
me teper
image

S’ka kush ta implementojë Marrëveshjen e Ohrit

Me që dhjetë vite pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit (MO), ende flitet dhe shpresohet se ky dokument do të zbatohet nga ky vit në
me teper
image

Mehmeti: faktori ndërkombëtarë kërkon unifikimin e partive shqiptare

  Takimet e shpeshta të ambasadorëve dhe ndërkombëtarëve me liderët e partive politike shqiptare, nuk bëhen për shkak të trazirave eventuale që mund të shkaktohen pas
me teper
image

Mehmeti: partitë shqiptare s'mund të merren vesh

Partitë më të mëdha maqedonase VMRO- DPMNE dhe LSDM në fillim të javës së ardhshme pritet të fillojnë dialog për të ulur tensionet, mirëpo deri
me teper
image

Mehmeti: BDI-ja do të distancohet nga VMRO-ja për të fituar besimin në elektorat

 Ekspertwt thonw se brenda partnerëve të koalicionit VMRO-BDI, ekzistojnë konfrontime të mëdha, ndërsa funksionimi i Parlamentit me sistemin një partiak do të shkaktojë dëme të
me teper
image

Ka politikanë me bollëk

Pas informatave të plasuara në medie se Mehmeti është afër bashkëngjitjes në Demokracinë e Re (DR) të Imer Selmanit vetë shkrimtari i ka hedhur poshtë
me teper
image

Mehmeti:me rastin e gazetës "Koha e Re" shpjegohet diktatura e Gruevskit

Gjatësia e kohës nuk matet me ditët, javët, muajt e vitet që kalojnë, por ajo matet nëpërmjet veprave që lëmë pas vetes, nëpërmjet gjurmëve që
me teper
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 51 - 60