Kim Mehmeti
Fillimi | Media-Lajme

Media-Lajme

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 61 - 70
image

Mehmeti: S'do ketë parti shqiptare që do fitoj bindshëm

Pjesëmarrja e partisë shqiptare që fiton në zgjedhje nuk është e rregulluar me Ligj, por nëpërmjet një parimi, të cilin partitë herë e respektojnë e
me teper
image

Shqiptarët drejt bojkotit të zgjedhjeve/VIDEO

Sipas një sondazhi të fundit në Maqedoni, shqiptarët mund të bojkotojnë në masë zgjedhjet e parakohëshme në këtë vend. Sondazhi i institutit Liberta, nxorri se rreth
me teper
image

Mehmeti: shqiptarët do ti bojkotojnë zgjedhjet (VIDEO)

...Ndërkaq, analisti Kim Mehmeti vlerësoi se kemi një konstantë tek partitë maqedonase, nga njëra anë dhe një zhbërje të partive shqiptare, nga ana tjetër. “Shqiptarët
me teper
image

Kim Mehmeti: Maqedonia mund të shkatërrohet

Ndarja mes shqiptarëve dhe maqedonasve po bëhet gjithnjë e më e thellë dhe kjo mund të përfundojë me shkatërrimin e Maqedonisë, vlerëson analisti i njohur
me teper
image

Mehmeti: BDI - në se pyet askush për asgjë

Në emisionin e fundit "Në qendër" (Vo Centar) që udhëhiqet nga Vasko Eftov morrën pjesë shum personalitete që iu përgjigjeshin pyetjeve të Eftovit. Tema e
me teper
image

Kim Mehmeti: partitë shqiptare ranë në grackën e koncepteve sllave

  Partia VMRO-DPMNE, që nga themelimi i saj deri më tani ka ndërmarrë një fushatë të ashpër për sllavizmin e Maqedonisë. Në vitin 2001 tentoi të
me teper
image

Kim Mehmeti: politika grindavece nuk e le Shiperinë të ec përpara

 Me vëmendje të madhe ngjarjet e 21 janarit janë ndjekur dhe njëkohësisht edhe kanë shqetësuar edhe shqiptarët e Maqedonisë. Në një kronikë të transmetuar nga
me teper
image

Kim Mehmeti dënon ashpër "shpatëmbajtësit" totalitarist

Vetëm në Maqedoni mund të të prangosin pa ta treguar arsyen, kështu ka thënë analisti politik Kim Mehmeti, duke komentuar arrestimin e pronarit të Televizionit A1, Velija Ramkovski.
me teper
image

Linja e këputur e përfaqësimit

“Por, Gruevski mendon se në këtë mënyrë mund ta mashtrojë gjithë popullin shqiptarë, siç po e mashtron Ahmetin. Mirëpo, shqiptarët nuk janë aq naiv dhe këto skena veç më janë të analizuara mirë”, ka thënë analisti Kim Mehmet
me teper
image

Shqiptarët shkojnë në minus 2 në administratë

Analistët vlerësojnë se ky veprim është i turpshëm dhe përbuzës për shqiptarët.
me teper
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 61 - 70