Kim Mehmeti
Fillimi | Media-Lajme

Media-Lajme

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 71 - 80
image

Gjithçka kontrollohet nga Gruevski

”Është e saktë kjo që e thotë Gruevski, ai të gjitha premtimet e dhëna para maqedonasve i ka realizuar, kështu ndoshta dhe e kanë marrëveshjen ai dhe Ali Ahmeti, për të realizuar premtimet e Gruevskit. Në bazë të deklaratës së tij ne kuptojmë se ashtu dhe janë marrë vesh ata të dy“, ka thënë Kim Mehmeti.
me teper
image

Tirana kundër vasalitetit ndaj Gruevskit

Deklaratë e drejtë dhe në moment të duhur. Kështu e vlerësojnë analistët e shqiptarë, por edhe ata maqedonas deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha i cili tha se Qeveria e Maqedonisë shqiptarët duhet t’i trajtojë si qytetarë me të drejtat e tyre të plota.
me teper
image

Kim Mehmeti: “Marrëveshja e Ohrit është varrosur”

Në kuadër të fushatës së ndërmarrë me rastin e 10 dhjetorit, Ditës ndërkombëtare të të drejtave të njeriut, Qendra për Mirëkuptim dhe Bashkëpunim Institucional realizoi
me teper
image

Çelet Panairi i Librit “Tirana 2010”

“Trekëndëshi kulturor Tiranë-Prishtinë-Shkup ka filluar të funksionojë dhe më vjen mirë që ne shqiptarët po kuptojmë që ne jetojmë në shtëpi të ndryshme, por kopshtin kulturor e kemi të përbashkët dhe së bashku duhet të kujdesemi për të”
me teper
image

Kim Mehmeti me 14 mijë “fansa” në “Facebook”

Në faqen e simpatizuesve dhe lexueseve të Kim Mehmetit të hapur nga idhëtarët e  tij në “Facebook” tani më janë grumbulluar plotë 14 mijë “fansa”.
me teper
image

Sundimtari dhe vasalët

“Këtu u krijua raporti që në pushtet e keni sundimtarin dhe vasalin, partinë politike shqiptare. Ajo lidhje vasale i ngulfati vetë shqiptarët”, ka thënë Mehmeti
me teper
image

Kim Mehmeti: Projekti ‘Shkupi 2014’ nxjerr në shesh paaftësinë e BDI-së

Projekti ‘Shkupi 2014’ pasqyron potencën e faktorit politik maqedonas në pushtet VMRO-DPMNE dhe impotencën e partnerit shqiptar, BDI. Këto komente i bëri analisti politik, Kim
me teper
image

Faktori shqiptar, i paaftë të parandalojë projekte destruktive/ VIDEO

Në një tribunë të organizuar nga Unioni i intelektualëve Shqiptarë në Maqedoni, për projektin “Shkupi 2014”, intelektualët shqiptarë vlerësuan se faktori politik shqiptar në Maqedoni
me teper
image

Kim Mehmeti u nderua me pllaketën “Flaka e Janarit”

Shkrimtari dhe publicisti i njohur Kim Mehmeti u nderua me pllaketën "Flaka e Janarit", që e ndanë komuna e Gjilanit në Kosovë. Veç Mehmetit, me
me teper
image

Gruevski shpëton bullgarizimin e maqedonasve

Deklarata e kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski se së shpejti do të rritet periudha kohore e importimit të veturave nga deri në 13 vjet, nga
me teper
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 111 | shfaqen: 71 - 80