Fillimi | Video | Kim Mehmeti në Top Channel "E diell"

Kim Mehmeti në Top Channel "E diell"

Madhësia: Decrease font Enlarge font

Prezantuesi i mirnjohur Adi Krasta në drejtimin e spektaklit të së dielës në Top Channel, me titull “E Diell”. I ftuar në emision Kim Mehmeti flet për temën "Shqiptarët".

 Prezantuesi  i mirnjohur Adi Krasta në drejtimin e spektaklit të së dielës në Top Channel, me titull “E Diell”. I ftuar në emision Kim Mehmeti flet për temën "Shqiptarët".

top_channel_logo_894659586.jpgAdi_Krasta_754966504.jpg

23 nentor 2008

 www.kmehmeti.com

 

Komente (20 dërguar):

valmira më 26 December, 2008 01:14:53
avatar
interviste e shkelqyer,paramendoni te kishim me shume njerez si KIM M.do te ishte mrekulli dhe nuk do ishim kshtu si jena sot,analiza te shkelqyera...
merita më 29 December, 2008 10:41:08
avatar
mirmbrema.ju lutemi shum po patet mundesi ritrasmetoni edhe nji here spektaklin E diell nga adi krasta e dates 28 12 08.flm
beadin më 14 January, 2009 08:25:14
avatar
KIMI,je nje ambasador i vertet i shqiptarev te maqedonis
mike më 19 March, 2009 01:58:22
avatar
je i madh
raf jusufi,tetove më 20 April, 2009 11:49:16
avatar
"province kulturoe" ''ineferiore ndaj maq.."jane fraza me te cialat zakonisht i cilsoni shqiptaret e maqedonise. mirishe hoxha ne nje emision ne te top channel na quante si:"shqiptaret me primitiv" duke folutr per shqiptaret e maqedonise. une kam edhe disa fakte tjera qe jane:1kemi dhene nobelistet shqiptar 2kemi fituar medalejet e para te arta olimpike3.kemi bere muzike me te mire si grupi telex etj...edhe jemi vetem 600 mije.tung
anonim më 25 May, 2009 03:36:19
avatar
sinqerisht esht e vertet qe esht ambasador i shqiptareve jo vetem te maqedonise po i te gjithve..edhe gjithmon i ndjek me vemendje si te them ashtu me pasion publikimet qe i beni ju edhe kto debate...por se pari her e ndjej veten kaq posht me nje fjal ne fund qe e ceket qe ne shqiptaret e maqedonise te gjith te njohim si politikan,per mua nuk qe e mire kjo te thuhet perpos se te thuhet se 'ka do qe me njohin'...kjo ishte suksese
m.m. më 12 July, 2009 10:56:28
avatar
perkunder asaj se deshti te tregohet "pak me ndryshe" nga ne shqiptaret e maqededonise, prap doli si i tille. nga vetja nuk mund te ik askush, e as kimi...
z.kim vertete nuk tu desht te thuash se nuk ke me ke te bisedosh me maqedoni. ne maqedoni ka shume njerez me te cilet mund te bisedosh jo vetem ti, po edhe paulo coelho, umberto eco, por problemi eshte se sa ju doni te flisni me ta?
ketu me dole prej "huji" se perndryshe jam nje fans i madh i juaji si shkrimtar por edhe si analist.
me respekt...

nese don te jesh pishtari yne ne letersi (po edhe ne lemite tjera), nese do te jesh ambasadori yne, te lusim, te kesh me teper krenari per ate qe je dhe per ate qe jemi. ne vertete jemi province kulturore, qe askush nuk e mohon kete, por jemi vertete me shqiptare se gjithe trojet tjera. elementet e shqiptarise diteve te sotshme, i gjen me pak te demtuara ne maqedoni sesa ne shqiperi e kosove.

p.s. nje origjinal i keq eshte shume me i mire se nje kopje e shkelqyeshme.
nderim pollozhani më 29 August, 2009 02:23:29
avatar
Zoti kim mehmeti jeni nje figure me potencial te lart intelektual,ju jeni i vetmi analist i nivelit te larte qe ne shqiptaret e maqesonise krenohemi.desha tju pergezoj per analizat e shkelqyera qe duke nderthurur bagazhin tuaj univerzal me filozofine tuaj kantiane formoni nje personazh me shum nominime si shkrimtar analist filozof politikan etj.un jam nje adhurues i joti qe me vemendje dhe kenaqesi i kam shfletuar shkrimet tuaja qe te gjitha keto me karakter politik,me cka un ju kam identifikuar cdo her si analist politik,analizat tuaja gjithmone kane nxjerre ne pah boshlleqet dhe problematikat ne sferen e politikes ketu ne maqedoni,pasi edhe ju vet e keni thene qe politika gruevskiane po luan dhe po zvarrit ceshtjen shqiptare me cka humbesit e vetem jemi ne shqiptaret.pra duke e veshtruar ne kete kendveshtrim ne kemi politik inferiore dhe politikane analfabet qe mbajn ne shpatulla vizionin e deshmoreve dhe fatin e popullit te vet,pra ju gjithmone i keni qendruar problematikes sone kombetare nga anash duke qene gjithmone kritik i saje.atehere perse nuk inkuadroheni ne sferen politike duke angazhuar edhe njerez te merituar te cilet i kan qendruar anash politikes dhe ta nxirrni nga labirinthi ceshtjen shqiptare e cila ka ngelur pa levizur me vite e vite,mua personalisht me brengos fakti qe ju por edhe disa persona tjere te nivelit tuaj te larte intelektual rrin anash dhe shohin komedine tallese qe po luan gruevski me ne shqipetaret.ose nese opinioni im personal ka rene ndesh me aspiratat tuaja,atehere perse nuk formoni ndonje strategji politike kombetare qe do tua veshtiresoj sllaveve politiken antishqipetare,komentin tim shpresoj qe me shum ta kuptoni si nje brenge personale por edhe mbarekombetare qe po luhet me fatin tone nga persoa qe jan fut politikes vetem per qellime individuale e jo kolektive,me cka humbesit e vertet ne maqedoni jemi ne shqipetaret.
faleminderit
besimi më 14 September, 2009 12:49:19
avatar
z.Kim Mehmeti se pari te uroj shendet te mire, Imadh je vella po mos te ishe ti hmmmmm s'kishte me pasen kuptim fjala shqiptare ne Macedoni,te lumte
driton më 06 October, 2009 12:25:36
avatar
zgjidhja e vetme e problemeve te shqiptareve te maqedonise eshte te realizohet endera e gjithe shqiptareve.z.KIM MEHMETI lider politike i shqiptareve te maqedonise
artur më 16 October, 2009 08:40:35
avatar
Ke mision te shejte....vazhdo vetem keshtu Kimi
alba më 17 October, 2009 11:18:51
avatar
me pelqen
sera më 24 November, 2009 08:49:37
avatar
z.kim vertet jeni analist i shkelqyer ne maqedoni ,por jini pak me modest,pasi qe nuk jeni i vetmi..nuk jemi ne shqiptaret e maqedonise aq sa na beni ju,te thjeshte.
Muzaferi më 13 January, 2010 12:19:16
avatar
Z.Kim te kemi profet te shqiptareve na shpeto nga humnera,hyne politik se na te maqedonis kemi nevoj te madhe per ty me keta politikan matrapaza na mori lumi ooooo zot i jone bene partin tende na udheheq ne rrug te mbare jemi tegjith pas teje.lum nena qe te rriti respekt.
azem shkupi më 21 April, 2010 12:57:57
avatar
Pershendetje te lumt zotri KIM je i mrekullushem te lumt edhe niher jem 1 milion shqiptar ne maqedoni mos haroni,Kim esh nje qytetat Shkupjan i shkylqyeshem
moral1 më 31 May, 2010 11:30:59
avatar
je i pazavendesueshem o i nderuar,kemi me qka te krenohemi,u mjafton shqiptareve te maqedonise qe kan nje mendje te madhe ashtu si je ti,me nder dhe rrespekt
ilaz më 22 August, 2010 09:27:31
avatar
jam shkupjan. gezohem qe kemi nje njeri si ju.jeni te rrespektuar nga klasat kulturore ne shqiperi kosove dhe nga te dy klasat ne maqedoni si ajo shqiptare dhe maqedone.per te arrit ket rrespekt se di a eshte dasht mund i madh a po nje vyrtyt e lindur , se edhe vet that se sjeni politikan.e me sa mundem me e logjikue njerezit e kultures e kan te lindur te qenit te rrespektuar.nuk e di a ua kam lakmi apo qka....te kem vyrtytet e tua. je nje yll qe ndriqon ne terrin shqiptar te maqedonis.... e them terr sepse ne te vertet ka terr ne aspektin kulturor... sukses, dhe pranoni pershendetje te perzemerta nga une ilazi
valbon më 03 January, 2011 12:14:59
avatar
NUK KA KOMENT RRETH TE DYVE JAN SHUM TE MIR
arjeta më 02 February, 2011 04:42:12
avatar
z.memeti krenohemi me ty,keni potencial te jashtezakonshem intelektual figura qe na bene te ndihemi mire vetem ju tju shohim e per te tjerat ska diskutim
anonim më 16 February, 2011 12:16:34
avatar
Je "Luan" i shqipetareve gjithkajan, ndoshta edhe Gjergj Fishta i Dyti.Por kam nje mendim timin qe dua te te tregoj se duhet te kyceni ne politiken ditore ne R. e Maqedonise, se na mungon, metevertet nje njeri si ju!Vetem perpara, mos u ndal, deri ne realizimin e aspiratave tona shekulore....!!!!

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tag
Ska asnjë tag
Votoni këtë tekst
4.67
Tjera nga Video
Previous
image
Kim Mehmeti në 'Ora Kulturë' (VIDEO)
Kim Mehmeti i ftuar në emisionin "Ora Kulturë", që udhëhiqet nga Armando Bora, ku kryesisht flitet për letërsinë e Mehmetit... ...
image
Intervista e dhënë nga Kim Mehmetit për emisionin "Rubikon" në KTV - VIDEO
Kim Mehmeti në emisionin "Rubikon" të drejtuar nga Adriatik Kelmendi që transmetohet në  "KTV" i shpalosi mendimet e tij idhur me incidentet e fundit në ...
image
Kim Mehmeti në “Top Story”në Top Channel, krimet e luftës në Kosovë (VIDEO)
Kim Mehmeti,Xhavit Haliti,Shpetim Idrizi dhe Astrit Gashi flasin në emisionin Top Story në Top Channel. Kosova është shndërruar prej disa javësh në një lajm kryesor ...
image
"Logos" sjell 55 më të mirat e fjalës së shkruar(VIDEO)
Publicisti Kim Mehmeti shprehu shqetësimin për mos prezencën e asnjë politikani shqiptar. Ai nënvizoi se asnjë nga 55 titujt e botuar së fundi nga shtëpia ...
image
Emisioni Shqip në Top Channel:Ballkani përplasje e re
A është ky Ballkani ku duam të jetojmë? Kësaj pyetje u përpoqën t’i përgjigjeshin në emisionin e gazetares Rudina Xhunga, “Shqip”, një panel ku bënte ...
image
Vizion Plus:Kim Mehmeti për regjitrimin e dështuar në Maqedoni
Regjistrimi i popullsisë ne Maqedoni dështoi për shkak te politikes nacionaliste qe prodhon kryeministri Gruevski, ne dem te shqiptareve. Analistet vendas mendojnë se megjithe pozitat ...
image
Ka nevojë për mendësi të re politike, jo per ligj të ri për regjistrimin e popullsisë
Parlamenti i Maqedonisë votoi ligjin për ndërprerjen e vlefshmërisë së Ligjit për regjistrimin e popullsisë. Analistët thonë se regjistrimi dështoi për shkak të politikës nacionaliste maqedonase e cila ka për qëllim uljen e numrit të shqiptarëve, pasi përveç si operacion statistikor, regjistrimi në Maqedoni ka rëndësi të madhe politike. ...
image
Kim Mehmeti: Aleanca Kuq e zi,Prizren
Emisioni Shqip i drejtuar nga Rudina Xhunga ne Top Channel. Tema:Aleanca Kuq e zi,Prizren, Mysafir:Kim Mehmeti,Kreshkin Spahiu,Lorik Cana,Ekrem Kryeziu,Bedri Abdullahu,Gerti Peshkopia      ...
image
Me Kim Mehmetin në ZonaB Klan Kosova
Me Kim Mehmetin në ZonaB Klan Kosova. Në emisionin ZonaB të drejtuar nga Baton Haxhiu. Tema: Zgjedhjet parlamentare ne Maqedoni 2011.  ...
image
Kim Mehmeti: Zgjedhjet Shqiptare, debat në emisionin Shqip
Në emisionin Shqip të drejtuar nga Rudina Xhunga në Top Channel.Tema:Zgjedhjet në hapësirat ShqiptareMysafire:Kim Mehmeti,Daut Gumeni,Adem Demaçi    Ndiqni videon këtu   ...
image
Zgjedhjet në Maqedoni, cfarë përfitojnë shqiptarët?
  Po cfarë pritet të përfitojnë më shumë shqiptarët nga këto zgjedhje të parakohëshme në Maqedoni? Sipas analistëve nëse partite politike maqedonase nuk do të fitonin shumicën ...
image
Shqiptarët nuk e duan Gruevskin
  Sipas një anketimi të realizuar nga Instituti Liberta në Shkup rezulton sa 87 % e shqiptarëve janë të pakënaqur me kryeministrin aktual Nikolla Gruevski dhe ...
image
Kim Mehmeti: Maqedonia nuk mund të qëndroj në "këmbë" (VIDEO)
Qeveria s’heq dorë nga ndërtimi i kishës në Kalanë e Shkupit. Ky objekt mbetet ndër prioritetet e qeverisë në vitin 2011.Në tenderin e hapur për ...
Next