Fillimi | Video | Intervista e dhënë nga Kim Mehmetit për emisionin "Rubikon" në KTV - VIDEO

Intervista e dhënë nga Kim Mehmetit për emisionin "Rubikon" në KTV - VIDEO

Madhësia: Decrease font Enlarge font

Kim Mehmeti në emisionin "Rubikon" të drejtuar nga Adriatik Kelmendi që transmetohet në  "KTV" i shpalosi mendimet e tij idhur me incidentet e fundit në Maqedoni, gjithashtu sqaroi edhe progresin që solli lufta e vitit 2001, si dhe a do të kyçet në parti poitike apo jo. Më pas Mehmeti tha se me anë të politikës partia maqedonase VMRO-PMNE e "mori" hakun e luftës së 2001-ishit duke i kënaqur pushtetarët shqiptarë me tenderë, e nga ana tjetër duke i përbuzur shqiptarët skajshmërisht . 

E kemi parë shqiponjën dykrerëshe para se ata të ktheheshin nga Zvicra vazhdoi më tej analisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti .

"Shum nga ata të UÇK-së përfshirë edhe Ali Ahmetin me të vjen keq, mirëpo si duket do të përfundojnë si heronj mbi gomarë...Më tmerron ndnjenja se disa udhëheqës të BDI-së mendojnë se ne shqiponjën e kemi parë ditën  që ata janë kthyer nga Zvicra, se ne shqip kemi folur ditën kur ata janë kthyer nga Zvicra.Ata se dinë se edhe në ish-Jugosllavi gjuha shqipe ka qenë zyrtare." - tha Mehmeti.

Kim Mehmeti ndër të tjera tha se vetë reklamimi i qeverisë aktuale e sjellë rezultatin e duhur.

"Qeveria aktuale 30 përqind të mjeteve të buxhetit i harxhon për vetëreklamim, me 30 përqind buxhet të një shteti ta marrësh një lopë prej një fshati shqiptarë dhe një lopë prej një fshati maqedonas edhe ti promovosh si partnerë to koalicionit qeveritar mund ti mbash në gjatë në bashkëqeverisje..."

Në pyetjen se a do të kyçet në politike Mehmeti u përgjigjë kategorinkisht se asnjëherë edhe pse ka patur shumë oferta nga partitë poitike , duke e shpjeguar mos kyçjen e tij në poitik me arsyetimin se nuk do të bëhet edhe ai "njëri nga ata" .

Për më tepër shikoni emisionin e plotë në videon e postuar më poshtë.Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tag
Ska asnjë tag
Votoni këtë tekst
4.50
Tjera nga Video
Previous
image
Kim Mehmeti në 'Ora Kulturë' (VIDEO)
Kim Mehmeti i ftuar në emisionin "Ora Kulturë", që udhëhiqet nga Armando Bora, ku kryesisht flitet për letërsinë e Mehmetit... ...
image
Intervista e dhënë nga Kim Mehmetit për emisionin "Rubikon" në KTV - VIDEO
Kim Mehmeti në emisionin "Rubikon" të drejtuar nga Adriatik Kelmendi që transmetohet në  "KTV" i shpalosi mendimet e tij idhur me incidentet e fundit në ...
image
Kim Mehmeti në “Top Story”në Top Channel, krimet e luftës në Kosovë (VIDEO)
Kim Mehmeti,Xhavit Haliti,Shpetim Idrizi dhe Astrit Gashi flasin në emisionin Top Story në Top Channel. Kosova është shndërruar prej disa javësh në një lajm kryesor ...
image
"Logos" sjell 55 më të mirat e fjalës së shkruar(VIDEO)
Publicisti Kim Mehmeti shprehu shqetësimin për mos prezencën e asnjë politikani shqiptar. Ai nënvizoi se asnjë nga 55 titujt e botuar së fundi nga shtëpia ...
image
Emisioni Shqip në Top Channel:Ballkani përplasje e re
A është ky Ballkani ku duam të jetojmë? Kësaj pyetje u përpoqën t’i përgjigjeshin në emisionin e gazetares Rudina Xhunga, “Shqip”, një panel ku bënte ...
image
Vizion Plus:Kim Mehmeti për regjitrimin e dështuar në Maqedoni
Regjistrimi i popullsisë ne Maqedoni dështoi për shkak te politikes nacionaliste qe prodhon kryeministri Gruevski, ne dem te shqiptareve. Analistet vendas mendojnë se megjithe pozitat ...
image
Ka nevojë për mendësi të re politike, jo per ligj të ri për regjistrimin e popullsisë
Parlamenti i Maqedonisë votoi ligjin për ndërprerjen e vlefshmërisë së Ligjit për regjistrimin e popullsisë. Analistët thonë se regjistrimi dështoi për shkak të politikës nacionaliste maqedonase e cila ka për qëllim uljen e numrit të shqiptarëve, pasi përveç si operacion statistikor, regjistrimi në Maqedoni ka rëndësi të madhe politike. ...
image
Kim Mehmeti: Aleanca Kuq e zi,Prizren
Emisioni Shqip i drejtuar nga Rudina Xhunga ne Top Channel. Tema:Aleanca Kuq e zi,Prizren, Mysafir:Kim Mehmeti,Kreshkin Spahiu,Lorik Cana,Ekrem Kryeziu,Bedri Abdullahu,Gerti Peshkopia      ...
image
Me Kim Mehmetin në ZonaB Klan Kosova
Me Kim Mehmetin në ZonaB Klan Kosova. Në emisionin ZonaB të drejtuar nga Baton Haxhiu. Tema: Zgjedhjet parlamentare ne Maqedoni 2011.  ...
image
Kim Mehmeti: Zgjedhjet Shqiptare, debat në emisionin Shqip
Në emisionin Shqip të drejtuar nga Rudina Xhunga në Top Channel.Tema:Zgjedhjet në hapësirat ShqiptareMysafire:Kim Mehmeti,Daut Gumeni,Adem Demaçi    Ndiqni videon këtu   ...
image
Zgjedhjet në Maqedoni, cfarë përfitojnë shqiptarët?
  Po cfarë pritet të përfitojnë më shumë shqiptarët nga këto zgjedhje të parakohëshme në Maqedoni? Sipas analistëve nëse partite politike maqedonase nuk do të fitonin shumicën ...
image
Shqiptarët nuk e duan Gruevskin
  Sipas një anketimi të realizuar nga Instituti Liberta në Shkup rezulton sa 87 % e shqiptarëve janë të pakënaqur me kryeministrin aktual Nikolla Gruevski dhe ...
image
Kim Mehmeti: Maqedonia nuk mund të qëndroj në "këmbë" (VIDEO)
Qeveria s’heq dorë nga ndërtimi i kishës në Kalanë e Shkupit. Ky objekt mbetet ndër prioritetet e qeverisë në vitin 2011.Në tenderin e hapur për ...
Next