Fillimi | Media-Lajme | Shqiptarët dënuan konceptin e kishave

Shqiptarët dënuan konceptin e kishave

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Kim Mehmeti duke folur rreth disfatës së BDI-së në dy qytetet më të mëdha Tetovës dhe Gostivarit, thotë se BDI-ja po e paguan shumë shtrenjtë koalicionimin me VMRO-DPMNE-në. "Gjithmonë kam thënë se BDI-ja do ta paguaj shumë shtrenjtë kolicionimin, sepse legjitimiteti është një, ndërsa tjetër është se si do mund ta përdorni atë dhe a do të mund ta përdorni ashtu siç ju pëlqen juve, pa mbajtur llogari për atë se si mendojnë ata të cilët ua dhanë legjitimitetin", ka thënë Mehmeti.

 Kim Mehmeti duke folur rreth disfatës së BDI-së në dy qytetet më të mëdha Tetovës dhe Gostivarit, thotë se BDI-ja po e paguan shumë shtrenjtë koalicionimin me VMRO-DPMNE-në. "Gjithmonë kam thënë se BDI-ja do ta paguaj shumë shtrenjtë kolicionimin, sepse legjitimiteti është një, ndërsa tjetër është se si do mund ta përdorni atë dhe a do të mund ta përdorni ashtu siç ju pëlqen juve, pa mbajtur llogari për atë se si mendojnë ata të cilët ua dhanë legjitimitetin", ka thënë Mehmeti.

 

Kim Mehmeti, analist politik, thotë se shqiptarët i dërguan një sinjal të qartë BDI-së se ata nuk qëndrojnë pas koalicionit VMRO-BDI. "Maqedonasit e zgjodhën presidentin, por Maqedonia mbeti pa president. Qytetarët shqiptarë i përcollën një mesazh të qartë Ali Ahmetit se ai ka legjitimitet ti përfaqësojë, por edhe jo ti vë edhe pas një strukture politike, e cila në gjithë konceptin e vet e ka të ndërtuar në mbi ndërtimin e kishave dhe Kryqeve. Qytetarët i dërguan mesazh BDI-së se nuk qëndrojnë pas këtij koalicioni", ka thënë Mehmeti.

 

(Gazeta Koha,7 Prill 2009)

Komente (3 dërguar):

më 10 April, 2009 12:01:43
avatar
mir bre buur por cka prej saje kur edhe me tej ngele njesoj
feti më 07 January, 2010 08:49:50
avatar
mire e tha bashkebiseduesi me lart. Shume leht tha Xhel Gjura te thuash posht por rende eshte te thuash lart. fetiu, Diber
halall te qoft më 24 November, 2010 11:24:54
avatar
vetem vazhdo me realitetin qe tregon

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tag
Ska asnjë tag
Votoni këtë tekst
4.20
Tjera nga Media-Lajme
Previous
image
Kim Mehmeti: Shqiptarët do ta "humbin" Maqedoninë kur të humbin Shkupin
Publicisti Kim Mehmeti ka postuar një koment të tijin sot në profilin e vet në Facebook. Ai shkruan se shqiptarët do ta "humbin" Maqedoninë në momentin ...
image
Kim Mehmeti “shkrimtari lakuriq”
Shkruan: Armando BORA...
image
Kim Mehmeti: Kërkesat e Selës legjitime, por Menduh Thaçi asnjëherë s'dorëhiqet
Analisti politik Kim Mehmeti kërkesat e Ziadën Selës për debat në kongresin e partisë i vlerëson si të drejta, dhe çështje të tyren brenda partiake. “Është ...
image
Kim Mehmeti: Gruevski mund t`i përfshijë të dy partitë shqiptare në Qeveri
Në zgjedhjet e parakohshme Parlamentare partitë politike në pushtet, si në kampin maqedonas poashtu edhe në atë shqiptar, shënuan fitore absolute. Analisti politik Kim Mehmeti, vlerëson ...
image
Kim Mehmeti: Rinia shqiptare, ambasadorët e mrekullueshëm të shqiptarisë
Shkrimtari i mirënjohur dhe shumë i vlerësuar nga kritikët e sotëm shqiptar dhe ndërkohmbëtarë, një nga publicistët më të guximshëm dhe më të drejtpërdrejtë në ...
image
"Shekulli i dytë i Pavarësisë dhe Çështja Çame"
Unioni Studendor Shqiptar (USSH) me rastin e Ditës së Pavarësisë, nesër 27.11.2013 (të mërkurën) në ora 14:00, te hotel "Arka" do të organizojë një tribunë ...
image
Kim Mehmeti: "Jugosllavie e re" projekt për të përçarë shqiptarët
Shkrimtari dhe mendimtari i njohur shqiptar, Kim Mehmeti, shprehet kundër nismës së Malit të Zi, për krijimin e Unionit Ballkanik me qendër në Serbi, duke ...
image
Kimi kundër shkatërrimit të armëve kimike në Shqipëri
Sapo ka sjellë në treg librin e tij më të ri, “Ngjyrat e këtij dheu”, botim i shtëpisë “Koha”. Por, përtej gëzimit që sjellë çdo ...
image
BDI një darkë me Ramën, 100 me partnerët maqedonas!
E ç’vlerë ka kjo një darkë vëllazërore, përballë të shumtave që krerët e BDI-së, për çdo ditë, i hanë me shokët e tyre maqedonas të ...
image
Kim Mehmeti flet për "Vitet e urithit" me lexuesit e tij
"Libri që lexova..." është aktiviteti më freskues i të rinjve që ka filluar të zhvillohet në Shkup, i cili bëhet për qëllim siç tha edhe ...
image
BDI - PDSH, mes ulurimës dhe tinzarisë
Ka dallimi shumë të madh mes paraqitjeve publike të Menduh Thaçit dhe Ali Ahmetit. Kur flet publikisht Ahmeti, pa e dëgjuar e dine se çka ...
image
Kim Mehmeti: Ahmeti të tregojë se sa të rinj shkupjanë janë rrahur?
Analisti dhe shkrimtari i mirënjohur nga Shkupi, Kim Mehmeti ka nxjerr në pah një fenomen tejet shqetësues që është bërë tashmë përditshmëri nëpër rrugët e ...
image
Kim Mehmeti në "Fokus": Politikanët tanë i kemi lazdruar(VIDEO)
Në emsionin "Fokus" i cili transmetohet në televizionin "Art" me seli në Tetovë, që udhëhiqet nga Rean Saiti, i ftuari i kësaj jave ishte publicisti ...
image
Kush do mbaj përgjegjësi për vrasjen e Harun Aliut me shokë?!
Edhe pas tre vjetësh akoma nuk është zbardhur enigma e vrasjes së komandant Kushtrimit, Harun Aliut, njërit prej themeluesve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) dhe ...
image
U promovua "Shkupi" i Kim Mehmetit, me Glauk Konjufcën (VIDEO)
Shkrimtari Kim Mehmeti, promovoi mbrëmjen e së shtunës librin e tij me titull ‘Shkupi’. Përmbatjen e këtij libri, ai është munduar ta shpjegojë përmes një ...
Next