Fillimi | Video | Top Channel, zgjërim në rajon

Top Channel, zgjërim në rajon

Madhësia: Decrease font Enlarge font

TCH zgjerohet per te gjithe shqiptaret me zyrat ne Prishtine e Shkup, te cilat permes teknologjise se fundit do te transmetojne lajmet ekskluzive dhe do te vazhdojne te mbajne shikuesit perball ekranit me te dashur.

TCH zgjerohet per te gjithe shqiptaret me zyrat ne Prishtine e Shkup, te cilat permes teknologjise se fundit do te transmetojne lajmet ekskluzive dhe do te vazhdojne te mbajne shikuesit perball ekranit me te dashur.

Te gjitha ngjarjet e medha qe lidhen me shqiptaret ne rajon kane qene gjithmone te pranishme ne ekranin e Top Channel, ne lajmet dhe emisionet e tij. Kjo tashme pranohet edhe prej vete shqiptareve ne rajon, te cilet e njohin Top Channel per nje rol lider ne informimin dhe edukimin e shqiptareve.
“Eshte nje dritare per te gjithe. Eshte me rendesi sepse ofron ngjarje ekskluzive dhe populli kosovar eshte mjaft i kenaqur”, shprehet nje shikues. Po prej 1 shtatorit lajmet nga Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Serbia e rajoni do te marrin nje tjeter dimension. Nje edicion i dedikuar lajmeve nga rajoni do te jepet tre here ne dite ne Top News, kanalin 24 oresh me lajme te platformes “DigitAlb”.
Gazetaret dhe profesionistet me te mire, jane afruar tashme prane byrove te Top Channel ne rajon. Top Channel ishte televizioni i pare qe hapi zyren ne Prishtine, nje zyre qe muajin e fundit eshte zgjeruar me gazetare e operatore te rinj.
Ne krye te zyres se Prishtines prej nje muaji eshte Sylejman Kllokoqi, nje prej personaliteteve me te respektuara mediatike ne Kosove. “Zyra ne Prishtine eshte zgjeruar me nje staf te ri dhe teknologji te persosur. Do t’i sherbeje gjithe botes”, shprehet Kllokoqi.
Por Top Channel eshte tashme prezent edhe ne Maqedoni, ku prej dy muajsh funksionon zyra e Shkupit. Ne krye te saj, nje tjeter personalitet i medias dhe letrave shqipe, analisti i njohur Kim Mehmeti. “Duke hapur zyrat e veta kudo ku ka shqiptare, Top Channel po luan rolin e vet ne krijimin e nje rrjeti informativ”, pohon Mehmeti.
Per drejtorin e informacionit ne Top Channel Sokol Balla, zgjerimi i televizionit tone ne rajon nuk eshte surprize, por nje zhvillim i natyrshem. “Zgjerimi i aktivitetit te Top Channel me zgjerimin e zyres ne Kosove dhe hapjen e byrrose se Shkupit dhe afrimi i njerezve te medias jane veprime ne vazhden e prezences se TCH si televizioni me i ndjekur nga te gjithe shqiptaret duke dhene ngjarjet kryesore. Ishte deshire e presidentit Dritan Hoxha per te qene prezent ne rajon”, deklaron Balla.
Ne fund, zgjerimi i Top Channel eshte pergjigje ndaj realitetit te ri te shqiptareve ne rajon, Maqedoni e vecanerisht ne Kosove. Ne fund te fundit vleresim ndaj vleresimit qe vete shqiptaret e rajonit bejne per televizionin me te dashur dhe me te ndjekur nder shqiptare.

Komente (0 dërguar):

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tag
Ska asnjë tag
Votoni këtë tekst
3.00
Tjera nga Video
Previous
image
Kim Mehmeti në 'Ora Kulturë' (VIDEO)
Kim Mehmeti i ftuar në emisionin "Ora Kulturë", që udhëhiqet nga Armando Bora, ku kryesisht flitet për letërsinë e Mehmetit... ...
image
Intervista e dhënë nga Kim Mehmetit për emisionin "Rubikon" në KTV - VIDEO
Kim Mehmeti në emisionin "Rubikon" të drejtuar nga Adriatik Kelmendi që transmetohet në  "KTV" i shpalosi mendimet e tij idhur me incidentet e fundit në ...
image
Kim Mehmeti në “Top Story”në Top Channel, krimet e luftës në Kosovë (VIDEO)
Kim Mehmeti,Xhavit Haliti,Shpetim Idrizi dhe Astrit Gashi flasin në emisionin Top Story në Top Channel. Kosova është shndërruar prej disa javësh në një lajm kryesor ...
image
"Logos" sjell 55 më të mirat e fjalës së shkruar(VIDEO)
Publicisti Kim Mehmeti shprehu shqetësimin për mos prezencën e asnjë politikani shqiptar. Ai nënvizoi se asnjë nga 55 titujt e botuar së fundi nga shtëpia ...
image
Emisioni Shqip në Top Channel:Ballkani përplasje e re
A është ky Ballkani ku duam të jetojmë? Kësaj pyetje u përpoqën t’i përgjigjeshin në emisionin e gazetares Rudina Xhunga, “Shqip”, një panel ku bënte ...
image
Vizion Plus:Kim Mehmeti për regjitrimin e dështuar në Maqedoni
Regjistrimi i popullsisë ne Maqedoni dështoi për shkak te politikes nacionaliste qe prodhon kryeministri Gruevski, ne dem te shqiptareve. Analistet vendas mendojnë se megjithe pozitat ...
image
Ka nevojë për mendësi të re politike, jo per ligj të ri për regjistrimin e popullsisë
Parlamenti i Maqedonisë votoi ligjin për ndërprerjen e vlefshmërisë së Ligjit për regjistrimin e popullsisë. Analistët thonë se regjistrimi dështoi për shkak të politikës nacionaliste maqedonase e cila ka për qëllim uljen e numrit të shqiptarëve, pasi përveç si operacion statistikor, regjistrimi në Maqedoni ka rëndësi të madhe politike. ...
image
Kim Mehmeti: Aleanca Kuq e zi,Prizren
Emisioni Shqip i drejtuar nga Rudina Xhunga ne Top Channel. Tema:Aleanca Kuq e zi,Prizren, Mysafir:Kim Mehmeti,Kreshkin Spahiu,Lorik Cana,Ekrem Kryeziu,Bedri Abdullahu,Gerti Peshkopia      ...
image
Me Kim Mehmetin në ZonaB Klan Kosova
Me Kim Mehmetin në ZonaB Klan Kosova. Në emisionin ZonaB të drejtuar nga Baton Haxhiu. Tema: Zgjedhjet parlamentare ne Maqedoni 2011.  ...
image
Kim Mehmeti: Zgjedhjet Shqiptare, debat në emisionin Shqip
Në emisionin Shqip të drejtuar nga Rudina Xhunga në Top Channel.Tema:Zgjedhjet në hapësirat ShqiptareMysafire:Kim Mehmeti,Daut Gumeni,Adem Demaçi    Ndiqni videon këtu   ...
image
Zgjedhjet në Maqedoni, cfarë përfitojnë shqiptarët?
  Po cfarë pritet të përfitojnë më shumë shqiptarët nga këto zgjedhje të parakohëshme në Maqedoni? Sipas analistëve nëse partite politike maqedonase nuk do të fitonin shumicën ...
image
Shqiptarët nuk e duan Gruevskin
  Sipas një anketimi të realizuar nga Instituti Liberta në Shkup rezulton sa 87 % e shqiptarëve janë të pakënaqur me kryeministrin aktual Nikolla Gruevski dhe ...
image
Kim Mehmeti: Maqedonia nuk mund të qëndroj në "këmbë" (VIDEO)
Qeveria s’heq dorë nga ndërtimi i kishës në Kalanë e Shkupit. Ky objekt mbetet ndër prioritetet e qeverisë në vitin 2011.Në tenderin e hapur për ...
Next